1. Kresťan a veci verejné

Branislav Škripek

 

„Aaaale veď politiku nemôžem vôbec ovplyvniť.“ Je našou kresťanskou „povinnosťou“ hľadať pravdu a najlepšie možné riešenia vo všetkých oblastiach nášho života. „Bože, daruj mi silu prijať, čo zmeniť nemôžem, odvahu zmeniť, čo zmeniť môžem a múdrosť rozoznať jedno od druhého.“ Do akej miery by sme sa mali zaujímať o veci verejné a čo všetko zmeniť skutočne môžeme nám prozpráva Branislav Škripek.

 


2. Byť kresťanom v Iraku

Anton Frič a irackí kresťania

 

Neustále počúvame z médií o situácií v Iraku, kde prebiehajú boje a vyvražďovanie kresťanov. Aká je však skutočnosť a ako sa vyrovnať s niečím tak krutým, nám priblížia irackí kresťania.

 


3. Mám skoro 30 a som stále sám. Boh na mňa zabudol?

manželia Paraličoví z Košíc

 

Modlíš sa, čakáš, hľadáš, no on/ona neprichádza. „Bože, čo robím zle? Som príliš prieberčivý/á? Máš pre mňa odloženého ešte niekoho špeciálneho? “ – možno aj takéto otázky ti víria v hlave. Manželia Paraličoví ti ponúknu svoje svedectvo a pokúsia sa odpovedať na tvoje otázky.

 


4. Kresťan a úspech

manželia Romanoví

 

Každá minca má dve strany. Na tej jednej strane „Boh sa o nás postará“. Nebeské vtáky nesejú a ani nežnú a ich nebeský otec ich živí…Na druhej strane – niečo so svojím životom robiť musíš. „Odvážnemu šťastie praje a šťastie praje pripraveným.“ Do akej miery je podstatná sebarealizácia a kariéra v živote? A vôbec – podľa čoho meriam úspech? Som už dostatočne úspešný? Práve v tejto problematike nám svoje názory priblížia manželia Romanoví.